Na czym polega skup nieruchomości za gotówkę?

Coraz więcej słychać ostatnio o firmach, których przedmiotem działania jest skup nieruchomości za gotówkę. Przyjrzyjmy się temu, jakie usługi wchodzą zakres takich firm i do kogo w największym stopniu są one oferowane. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że taka forma sprzedaży – czy to domu, mieszkania, czy też działki lub innej nieruchomości – nie osiągnie tak atrakcyjnej ceny, jaka byłaby możliwa podczas indywidualnych poszukiwań kupca. Jednak tego typu skup mieszkań ma też swoje niezaprzeczalne zalety:

  • nie musimy długo czekać na kupca, a przecież nierzadko proces sprzedaży nieruchomości ciągnie się nawet latami,
  • możemy sprzedać każdą nieruchomość, również z obciążoną hipoteką, zadłużoną czy też potrzebującą dość pilnego remontu,
  • decyzja w sprawie decyzji o możliwości sprzedaży oraz wyceny jest podejmowana stosunkowo szybko i zawsze na przejrzystych, bezpiecznych zasadach.

 

W związku z powyższym klienci, którzy najczęściej korzystają z opcji proponowanych przez skup domów za gotówkę, korzystają osoby, które nie radzą sobie z kredytem hipotecznym bądź z różnych przyczyn chcą jak najszybciej pozbyć się nieruchomości czy też zdobyć gotówkę.